Vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 134/1998 Sb., kterou se vydává seznam zdravotních výkonů s bodovými hodnotami, ve znění pozdějších předpisů
| „71801 | STAVĚNÍ KRVÁCENÍ PO TONZILEKTOMII V CELKOVÉ ANESTEZII | | | | | | Chirurgické stavění krvácení po tonzilektomii se provádí v celkové anestezii. Jedná se o výkon (řešení komplikací) s odstupem hodin až dní po primární operaci. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L3 | 3 | 60 | | OM: | H - pouze při hospitalizaci | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 60 | | ZUM: | Ano | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČVRO+726,14 | ZULP: | Ne | | | 71803 | STAVĚNÍ KRVÁCENÍ PO ADENOTOMII V CELKOVÉ ANESTEZII | | | | | | Chirurgické stavění krvácení po adenotomii se provádí v celkové anestezii. Jedná se o výkon (řešení komplikací) s odstupem hodin až dní po primární operaci. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L3 | 3 | 45 | | OM: | H - pouze při hospitalizaci | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 45 | | ZUM: | Ano | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČVRO+714,33 | ZULP: | Ne“. | |
-
- V příloze v Kapitole 731 - otorinolaryngologie - skupina 3 se za výkon č. 71573 vkládá výkon č. 71574, který zní:
| „71574 | TRANSTEMPORÁLNÍ LÉČBA ONEMOCNĚNÍ VNITŘNÍHO UCHA, SLUCHOVĚ-ROVNOVÁŽNÉHO NERVU, VNITŘNÍHO ZVUKOVODU A SPODINY LEBNÍ | | | | | | | | Otorinolaryngologické přístupy přes spánkovou kost (subtemporální, retrolabyrintální, translabyrintální, transotický, transkochleární, petrookcipitální-transsigmoidní, infratemporální přístupy A-D, infrakochleární, transpromontoriální) sloužící k řešení patologických stavů postihujících vnitřní ucho, skalní kost, vnitřní zvukovod, foramen jugulare a přilehlé oblasti spodiny lební. Nelze kombinovat s výkony použití mikroskopů č. 71823, 56419. K indikacím náleží: | | | | | | | - | chirurgie neztišitelné závrati při Ménièrově nemoci (H81.0), BPPV (H81.1), labyrintových píštělích a syndromech třetího okénka (H83.1, H83.8) nebo vestibulární paroxysmii (H83.2), | | | | | | | - | léčba onemocnění nervů spánkové kosti (H83.2, H93.3, G51.0, G51.1, G51.3, G52.1, G52.2), | | | | | | | - | léčba tumorů vnitřního ucha, sluchově rovnovážného nervu a dalších struktur spánkové kosti (D14.0, D16.4, D32.0, D33.3, D38.5, D44.7, C30.1), | | | | | | | - | ošetření kél a píštělí ve spánkové kosti (G96.0), | | | | | | | - | implantace sluchové kmenové neuroprotézy (ABI). | | | | | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | | | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L3 | 3 | 240 | | | | OF: | 2/1 rok | | | | | | | OM: | SH - pouze na spec. prac. při hospitalizaci | | | | | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 240 | | ZUM: | Ano | | | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+5031,87 | ZULP: | Ne“. | | | |
-
- V příloze v Kapitole 731 - otorinolaryngologie - skupina 3 výkon č. 71583 zní:
| „71583 | ZAVEDENÍ IMPLANTÁTU PRO PŘÍMÉ KOSTNÍ VEDENÍ | | | | | | Zavedení implantátu pro přímé kostní vedení (BAHD) chirurgickým přístupem v celkové nebo v lokální anestézii, kdy po přípravě pole je veden řez v retroaurikulární krajině, umožňující zavedení vnitřní části implantátu do kosti lebky. Spojení implantátu a kosti lebky umožní přenos energie zvuku generované vibračním měničem. Indikací k zavedení aktivního kostního implantátu pro přímé vedení je převodní nebo smíšená nedoslýchavost nebo jednostranná hluchota. Nelze kombinovat s výkony č. 71823, 56419. Výkon se vykazuje s výkonem laterality. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L3 | 3 | 80 | | OF: | 2/1 rok | | | | | OM: | SH - pouze na spec. prac. při hospitalizaci | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 80 | | ZUM: | Ano | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+2980,59 | ZULP: | Ne“. | |
-
- V příloze v Kapitole 731 - otorinolaryngologie - skupina 3 se výkon č. 71585 zrušuje.
-
- V příloze v Kapitole 731 - otorinolaryngologie - skupina 3 výkon č. 71587 zní:
| „71587 | INDIVIDUÁLNÍ NASTAVENÍ ZEVNÍ ČÁSTI IMPLANTABILNÍHO SYSTÉMU PRO PŘÍMÉ KOSTNÍ VEDENÍ (1 UCHO) | | | | | | Individuální nastavení zevní části implantabilního systému na kostní vedení (tzv. zvukového procesoru). Výkon se vykazuje s výkonem laterality. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L3 | 3 | 90 | | OF: | 5/1 rok pro jeden implantabilní systém | | | | | OM: | S - pouze na specializovaném pracovišti | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 90 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+70,37 | ZULP: | Ne“. | |
-
- V příloze v Kapitole 731 - otorinolaryngologie - skupina 3 se za výkon č. 71639 vkládá výkon č. 71640, který zní:
| „71640 | ENDOSKOPICKÝ ENDONAZÁLNÍ VÝKON PRO ONEMOCNĚNÍ OČNICE A SPODINY LEBNÍ | | | | | | Otorinolaryngologické endoskopické přístupy do oblasti očnice a spodiny lební především fossa pterygopalatina, infratemporalis, klivu, hrotu pyramidy a nosohltanu koridorem přes dutinu nosní a vedlejší dutiny nosní (transetmoidální, transsfenoidální, transkribriformní, transorbitální, transpterygoidní, transklivální, transodontoidní, transselární, transtuberkulární-transplanum, transkavernosní), orbitu nebo multiportální přístupy. Indikacemi je řešení komplexních patologických stavů přesahující dutinu nosní a vedlejší dutiny nosní nebo primárně postihující oblast očnice a spodiny lební. K indikacím náleží: | | | | | - | zhoubné/nezhoubné nádory a tumory (C11.0-C11.9, C30.0, C31.0-C31.9, C41.0, C69.5, C69.6, C69.8, D10.6, D14.0, D18.0, D33.3, D38.5, J33.8), | | | | | - | zánětlivé procesy a komplikace (H05.0, H05.1, H05.2, H70.2, M85.0, M86.0-M86.9, M88.0), | | | | | - | úrazy a jiná onemocnění včetně cizích těles, kél a píštělí, | | | | | - | diagnózy H05.5, H05.8, H05.9, H06.0-H06.3, G96.0, S02.1, S04.0-S04.4, S05.4, S05.8. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L3 | 3 | 240 | | OF: | 1/1 den | | | | | OM: | SH - pouze na spec. prac. při hospitalizaci | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 240 | | ZUM: | Ano | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+3504,77 | ZULP: | Ne“. | |
-
- V příloze v Kapitole 731 - otorinolaryngologie - skupina 3 se za výkon č. 71681 vkládá výkon č. 71698, který zní:
| „71698 | KRANIO-NAZÁLNÍ A KRANIO-TEMPORÁLNÍ NAVIGACE Á 15 MINUT | |||
|---|---|---|---|---|
| Užití zařízení pro kranio-nazální a kranio-temporální navigaci prostřednictvím určení místa, velikosti, tvaru a operační trajektorie patologických a fyziologických struktur. Indikací jsou revizní chirurgické výkony v oblasti dutiny nosní vedlejších dutin nosních a rinobaze z důvodu alterovaných anatomických poměrů (úrazy, předchozí výkony, vývojové anomálie), extenzivní sinonazální polypóza (J339), patologické procesy v oblasti frontální a klínové dutiny, onemocnění postihující spodinu lebeční, očnici a zrakový nerv, traumata obličejového skeletu a lebeční spodiny (S0210), patologické procesy zasahující do fossa pterygopalatina a infratemporalis, extenzivní endoskopické a zevní výkony v oblasti frontálních sinů (J321), likvorea (G960), benigní a maligní tumory (D140, C300). V oblasti spánkové kosti a laterobaze: patologické procesy v hrotu pyramidy a komplexní expanze spánkové kosti (D140 a H702), píštěl labyrintu (H831), zlomeniny lebeční spodiny (S0210, S0230), likvorová píštěl (G960) a případy opakovaných revizních výkonů s absencí anatomických struktur. Výkon lze vykázat s výkony v oblasti dutiny nosní, vedlejších dutin nosních a rinobaze č. 71616, 71636, 71638, 71640, 71644, 71646, 71666, 71674, 71676, 71678, 71680, 71682, a spánkové kosti č. 71537, 71538, 71540, 71558, 71561, 71568, 71570, 71572, 71574, 71576, 71582, 71588. | ||||
| Kategorie: | P - hrazen plně | |||
| OF: | bez omezení | |||
| OM: | SH - pouze na spec. prac. při hospitalizaci | |||
| Čas výkonu (ČV): | 15 | ZUM: | Ne | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+144,39 | ZULP: | Ne“. |
-
- V příloze v Kapitole 731 - otorinolaryngologie - skupina 3 výkon č. 71749 zní:
| „71749 | BLOKOVÁ DISEKCE KRČNÍCH UZLIN | | | | | | Chirurgická léčba krčních uzlinových metastáz, tzv. bloková krční disekce, je indikována pro prokázané metastatické postižení krčních uzlin (C77.0) (terapeutická krční disekce) nebo při riziku metastatického uzlinového postižení (elektivní krční disekce) (R59.0, R59.1). Krční disekce může také sloužit jako přístupová cesta ke kolární medistinotomii, ligatuře a. carotis a v. jugularis interna a do parafaryngu, jsou-li tyto výkony samostatné a nejsou-li součásti jiné, například onkochirurgické operace hlavy a krku, tedy jako součást operace pro parafaryngeální a retrofaryngeální zánět nebo nádor (J39.0, J39.1, J85.3, D10.3, D11.9, D33.3, D44.6, D44.7, D37.0, C06.9). Výkon se vykazuje s výkonem laterality. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L3 | 3 | 150 | | | | L3 | 3 | 150 | | OF: | 1/1 den | | | | | OM: | H - pouze při hospitalizaci | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 150 | | ZUM: | Ano | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+3395,62 | ZULP: | Ne“. | |
-
- V příloze v Kapitole 731 - otorinolaryngologie - skupina 3 se za výkon č. 71779 vkládá výkon č. 71782, který zní:
| „71782 | REANIMAČNÍ ZÁKROK PRO PORANĚNÍ A PORUCHU FUNKCE LÍCNÍHO NERVU V ORL OBLASTI A REKONSTRUKČNÍ VÝKONY PRO PORUCHU FUNKCE JINÝCH NERVŮ V OBLASTI HLAVY A KRKU | | | | | | Otorinolaryngologické operace sloužící k chirurgické korekci poranění a poruch nervů v oblasti hlavy a krku mimo oblast spánkové kosti, především rekonstrukce lícního nervu v oblasti příušní žlázy v důsledku infiltrace nervu nádorem nebo poranění, obdobně rekonstrukce podjazykového nervu, nervu přídatného a reinervační výkony na hrtanu (rekonstrukce zvratného nervu, anastomóza zvratného nervu s r. descendens n. XII a bilaterální anastomóza zvratných nervů s C4). K dalším výkonům náleží korektivní výkony typu závěsů nebo implantace do víčka nebo plastické výkony na jazyku. K indikacím náleží: | | | | | - | poranění a poruchy lícního nervu (G51.0, G51.8), | | | | | - | poranění a poruchy podjazykového a dalších nervů krku (G52.1-G52.3, G52.7, G53.1, G53.2, G53.3, G53.8), | | | | | - | obrna hlasivky a hrtanu (J38.0). | | | | | Nelze kombinovat s výkony použití mikroskopů č. 71823, 56419. | | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L3 | 3 | 90 | | OF: | 2/1 rok | | | | | OM: | SH - pouze na spec. prac. při hospitalizaci | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 90 | | ZUM: | Ano | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+2542,15 | ZULP: | Ne“. | |
-
- V příloze v Kapitole 702 - foniatrie výkony č. 72131 a 72133 znějí:
| „72131 | VYŠETŘENÍ POROZUMĚNÍ (NA ÚROVNI SLOV, VĚT, FUNKČNÍ KOMUNIKACE) | | | | | | Jedná se o vyšetření porozumění na různých úrovních pomocí speciálních testů. Výkon může vykázat také klinický logoped se specializovanou způsobilostí. Výkon nelze vykázat s výkonem č. 72019. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L3 | 3 | 60 | | OF: | 1/1 den, 2/1 rok | | | | | OM: | bez omezení | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 60 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČVRO+0 | ZULP: | Ne | | | 72133 | VYŠETŘENÍ MOTORICKÝCH A PRAKTICKÝCH FUNKCÍ | | | | | | Speciální testy sestavené pro kategorie osob (dětí i dospělých) různých věkových skupin. Výkon může vykázat také klinický logoped se specializovanou způsobilostí. Výkon nelze vykázat s výkonem č. 72019. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L3 | 3 | 40 | | OF: | 1/1 den, 2/1 rok | | | | | OM: | bez omezení | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 40 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČVRO+0 | ZULP: | Ne“. | |
-
- V příloze v Kapitole 702 - foniatrie názvu výkonu č. 72135 se slovo „LEVÁCTVÍ“ nahrazuje slovem „LATERALITY“ a na konci popisu se vkládá věta „Výkon nelze vykázat s výkonem č. 72019.“.
-
- V příloze v Kapitole 715 - oftalmologie - skupina 1 výkon č. 75317 zní:
| „75317 | BIOPSIE SPOJIVKY, EXCIZE SPOJIVKY NEBO SUTURA | | | | | | Excise části spojivky z diagnostických nebo terapeutických důvodů. Sutura rány spojivky. Včetně anestezie. Výkon se vykazuje s výkonem č. 71823 a výkonem laterality. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L2 | 2 | 15 | | OF: | 1/1 den, 4/1 rok | | | | | OM: | S - pouze na specializovaném pracovišti | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 15 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+1400,22 | ZULP: | Ne“. | |
-
- V příloze v Kapitole 715 - oftalmologie - skupina 1 se výkon č. 75323 zrušuje.
-
- V příloze v Kapitole 715 - oftalmologie - skupina 1 výkon č. 75325 zní:
| „75325 | PARACENTÉZA ROHOVKY | | | | | | Retrobulbární nebo topická anestezie, naložení rozvěrače víček, incize rohovky, případně odběr komorové tekutiny a její doplnění, případně sutura. Eventuálně aplikace ATB do přední oční komory. Vykazuje se s výkonem laterality. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L2 | 2 | 10 | | OF: | 1/1 den, 4/1 rok | | | | | OM: | S - pouze na specializovaném pracovišti | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 10 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+1493,33 | ZULP: | Ne“. | |
-
- V příloze v Kapitole 715 - oftalmologie - skupina 1 se výkony č. 75327, 75333, 75337, 75351, 75353, 75355 a 75357 zrušují.
-
- V příloze v Kapitole 725 - oftalmologie - skupina 2 se za výkon č. 75319 vkládá výkon č. 75327, který zní:
| „75327 | KERATEKTOMIE | | | | | | Odstranění povrchových vrstev rohovky ostrým nástrojem, případné našití amniové membrány. Vykazuje se s výkonem laterality. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L3 | 3 | 20 | | OF: | 2/1 měsíc | | | | | OM: | S - pouze na specializovaném pracovišti | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 20 | | ZUM: | Ano | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+1676,48 | ZULP: | Ne“. | |
-
- V příloze se na začátku Kapitoly 735 - oftalmologie - skupina 3 vkládá výkon č. 75323, který zní:
| „75323 | PENETRUJÍCÍ A PERFORUJÍCÍ PORANĚNÍ OKA | | | | | | Výkon prováděný v lokální, svodné nebo celkové anestezii. Zahrnuje snesení nebo repozici prolabujících tkání, suturu rohovky, případně duhovky, s vytvořením přední komory, anebo suturu skléry s koagulací. Dále může zahrnovat ošetření poraněné čočky, případně přední nebo pars plana vitrektomii, výplach přední komory irigací nebo aspirací, intrakamerální, intravitreální nebo parabulbární aplikaci ATB a steroidů. V případě použití operačního mikroskopu, provedení vitrektomie, fakoemulsifikace, implantace nitrooční čočky nebo operace na zevních očních svalech se vykazují příslušné výkony samostatně. Výkon se vykazuje s uvedením laterality. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L3 | 3 | 90 | | OM: | S - pouze na specializovaném pracovišti | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 90 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+6744,28 | ZULP: | Ne“. | |
-
- V příloze v Kapitole 735 - oftalmologie - skupina 3 se za výkon č. 75329 vkládají výkony č. 75333 a 75337, které znějí:
| „75333 | PUNKCE A LAVÁŽ PŘEDNÍ KOMORY OČNÍ | | | | | | Premedikace, svodná retrobulbární anestezie a akineza, paracentéza rohovky, výplach přední komory, případně odběr vzorku na kultivaci, případně sutura rohovky. Vykazuje se s výkonem laterality. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L2 | 2 | 20 | | OF: | 4/1 rok | | | | | OM: | S - pouze na specializovaném pracovišti | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 20 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČVRO+3146,34 | ZULP: | Ne | | | 75337 | IRIDEKTOMIE OPERACÍ | | | | | | Chirurgické provedení komunikace mezi zadní a přední komorou oční. Použití operačního mikroskopu se přičítá. Vykazuje se s výkonem laterality. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L3 | 3 | 20 | | OF: | 2/1 rok | | | | | OM: | S - pouze na specializovaném pracovišti | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 20 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČVRO+5279,41 | ZULP: | Ne“. | |
-
- V příloze v Kapitole 735 - oftalmologie - skupina 3 se za výkon č. 75348 vkládají výkony č. 75351, 75353, 75355 a 75357, které znějí:
| „75351 | EXPLANTACE (ODSTRANĚNÍ) NITROOČNÍ ČOČKY | | | | | | Odstranění arteficiální nitrooční čočky z oka z důvodu jejího poškození, zkalení, luxace, nepříznivého vlivu na stav oka. Vykazuje se s výkonem laterality. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L3 | 3 | 55 | | OF: | 1/1 rok | | | | | OM: | S - pouze na specializovaném pracovišti | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 55 | | ZUM: | Ano | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČVRO+7192,98 | ZULP: | Ne | | | 75353 | CHIRURGICKÁ REPOZICE DISLOKOVANÉ UMĚLÉ NITROOČNÍ ČOČKY | | | | | | Instilační a retrobulbární anestezie, otevření přední komory na limbu po odpreparování spojivky, případně rohovkový tunelový řez, vyplnění přední komory viskomateriálem, repozice nitroočním háčkem, Miostat do přední komory, výplach přední komory, ATB do přední oční komory, sutura rány, parabulb. inj. kortikoidu a ATB. Při nutné fixaci čočky se vykazuje výkon č. 75349. Vykazuje se s výkonem laterality. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L3 | 3 | 30 | | OM: | S - pouze na specializovaném pracovišti | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 30 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČVRO+6790,55 | ZULP: | Ne | | | 75355 | SEKUNDÁRNÍ IMPLANTACE UMĚLÉ NITROOČNÍ ČOČKY | | | | | | Druhotná implantace nitrooční čočky do afakického oka nebo implantace další nitrooční čočky. Vykazuje se s výkonem laterality. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L3 | 3 | 30 | | OF: | 1/1 rok | | | | | OM: | S - pouze na specializovaném pracovišti | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 30 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČVRO+7602,85 | ZULP: | Ne | | | 75357 | PŘEDNÍ VITREKTOMIE | | | | | | Odstranění sklivce z přední oční komory pomocí předního vitrektomu. Vykazuje se s výkonem laterality. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L3 | 3 | 25 | | OF: | 2/1 rok | | | | | OM: | S - pouze na specializovaném pracovišti | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 25 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČVRO+11491,14 | ZULP: | Ne“. | |
-
- V příloze v Kapitole 736 - urologie - skupina 3 se výkon č. 76703 zrušuje.
-
- V příloze v Kapitole 736 - urologie - skupina 3 popisu výkonů č. 76705 a 76707 se věta druhá zrušuje.
-
- V příloze v Kapitole 736 - urologie - skupina 3 popisu výkonu č. 76709 se věta druhá zrušuje a věta třetí se nahrazuje větou „Dále se vykazuje výkon č. 76801.“.
-
- V příloze v Kapitole 736 - urologie - skupina 3 popisu výkonu č. 76713 se věty čtvrtá a pátá zrušují.
-
- V příloze v Kapitole 736 - urologie - skupina 3 popisu výkonu č. 76715 se věta třetí zrušuje.
-
- V příloze v Kapitole 736 - urologie - skupina 3 popisu výkonů č. 76717, 76719, 76721 a 76723 se věty druhá a čtvrtá zrušují.
-
- V příloze v Kapitole 736 - urologie - skupina 3 popisu výkonů č. 76725 a 76727 se ve větě druhé slova „Zavedení portů pro robotickou operaci a“ zrušují, slovo „cystektomii“ se nahrazuje slovem „cystektomie“ a věta čtvrtá se zrušuje.
-
- V příloze v Kapitole 736 - urologie - skupina 3 popisu výkonů č. 76729, 76731 a 76733 se věty druhá a čtvrtá zrušují.
-
- V příloze v Kapitole 736 - urologie - skupina 3 popisu výkonu č. 76735 se věty druhá a třetí zrušují.
-
- V příloze v Kapitole 736 - urologie - skupina 3 popisu výkonů č. 76737 a 76739 se věty druhá a čtvrtá zrušují.
-
- V příloze v Kapitole 719 - urgentní medicína - skupina 1 popisu výkonu č. 06720 části Bodová hodnota se číslo „9,98“ nahrazuje číslem „84,98“.
-
- V příloze v Kapitole 801 - klinická biochemie názvu výkonu č. 81675 se slovo „MIKROALBUMINURIE“ nahrazuje slovy „UACR (POMĚR ALBUMIN/KREATININ V MOČI)“ a v popisu se slova „sbírané za definované období.“ nahrazují slovy „a jeho poměru stanovením kreatininu v moči ve stejném vzorku. Výsledné vyjádření je poměr albumin/kreatinin. Provádí se přednostně z prvního vzorku ranní moči, nebo z náhodného odběru vzorku moči. Vydávané jednotky jsou g/mol. S výkonem se vykazuje výkon č. 81499 a 81900.“.
-
- V příloze v Kapitole 801 - klinická biochemie popisu výkonu č. 81731 se slovo „kardiologa,“ nahrazuje slovy „odbornosti č. 001, 002, 101, 102, 103, 107, 205 a 719“.
-
- V příloze na konci Kapitoly 801 - klinická biochemie se doplňují výkony č. 81900, 81902, 81904, 93113, 93115, 93125, 93129, 93131, 93133, 93135, 93137, 93139, 93141, 93145, 93149, 93151, 93153, 93161, 93169, 93171, 93177, 93181, 93183, 93185, 93187, 93189, 93193, 93195, 93199, 93213, 93215, 93217, 93221, 93229, 93245, 93247, 93255, 93259, 93265 a 96837, které znějí:
| „81900 | HODNOCENÍ STÁDIA CHRONICKÉHO ONEMOCNĚNÍ LEDVIN (CKD) PODLE UACR (POMĚRU ALBUMIN/KREATININ V MOČI) | ||
|---|---|---|---|
| Signální výkon, který je používán jako interpretační metoda hodnotící kategorii albuminurie. Výkon se vykazuje současně s výkonem č. 81657. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | ||
| OF: | 1/1 den | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 0 | ZUM: | Ne |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+0 | ZULP: | Ne |
| 81902 | ODHAD GLOMELURULÁRNÍ FILTRACE (EGFR) Z KREATININU V SÉRU DLE ROVNICE CKD-EPI | ||
| --- | --- | --- | --- |
| Signální výkon, který je používán jako výpočtová metoda odhadu glomerulární filtrace na základě stanovení kreatininu v séru a příslušné rovnice CKD-EPI. S výkonem se vykazuje současně výkon č. 81499 a 81904. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | ||
| OF: | 1/1 den | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 0 | ZUM: | Ne |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+0 | ZULP: | Ne |
| 81904 | HODNOCENÍ STÁDIA CHRONICKÉHO ONEMOCNĚNÍ LEDVIN (CKD) DLE ODHADU GLOMERULÁRNÍ FILTRACE (EGFR) | ||
| --- | --- | --- | --- |
| Signální výkon, který je používán jako interpretační metoda hodnotící kategorii chronického onemocnění ledvin. Výkon se vykazuje současně s výkonem č. 81902. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | ||
| OF: | 1/1 den | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 0 | ZUM: | Ne |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+0 | ZULP: | Ne |
| 93113 | IMUNOGLOBULIN E (IGE) | ||
| Imunoanalytické stanovení koncentrace celkového iminoglobulinu E (IgE) v lidském séru s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 1/1 měsíc | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+203,01 | ZULP: | Ne |
| 93115 | FOLÁTY | ||
| Imunoanalytické stanovení listové kyseliny v séru s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 1/1 týden | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+191,01 | ZULP: | Ne |
| 93125 | ALDOSTERON | ||
| Imunoanalytické stanovení aldosteronu v plazmě nebo séru s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 4/1 den, 10/1 měsíc | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+218,01 | ZULP: | Ne |
| 93129 | FOLITROPIN (FSH) | ||
| Imunoanalytické stanovení FSH v lidském séru s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 3/1 den | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+147,01 | ZULP: | Ne |
| 93131 | KORTIZOL | ||
| Imunoanalytické stanovení kortizolu v plazmě (séru), případně v moči nebo ve slinách, nevyžadující extrakci s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 10/1 den, 20/1 měsíc | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+169,01 | ZULP: | Ne |
| 93133 | LUTROPIN (LH) | ||
| Imunoanalytické stanovení LH v lidském séru s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 3/1 den | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+147,01 | ZULP: | Ne |
| 93135 | MYOGLOBIN V SÉRU (PLAZMĚ) | ||
| Imunoanalytické stanovení myoglobinu ve vzorcích séra nebo plazmy s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 4/1 den | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+252,01 | ZULP: | Ne |
| 93137 | PROGESTERON | ||
| Imunoanalytické stanovení progesteronu v plazmě (séru) s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 3/1 den | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+162,01 | ZULP: | Ne |
| 93139 | ADRENOKORTIKOTROPIN (ACTH) | ||
| Stanovení adrenokortikotropinu imunochemickou metodou ve vzorku plazmy (EDTA). | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 3/1 den | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+384,01 | ZULP: | Ne |
| 93141 | KALCITONIN | ||
| Imunoanalytické stanovení kalcitonimu ve vzorcích séra s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 1/1 den | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+151,01 | ZULP: | Ne |
| 93145 | C-PEPTID | ||
| Imunoanalytické stanovení c-peptidu v séru s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K1 | 1 | ||
| OF: | 5/1 den | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+211,01 | ZULP: | Ne |
| 93149 | ESTRADIOL | ||
| Imunoanalytické stanovení estradiolu v séru (plazmě), s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 2/1 den | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+157,01 | ZULP: | Ne |
| 93151 | FERRITIN | ||
| Imunoanalytické stanovení ferritinu v séru s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 1/1 den | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+159,01 | ZULP: | Ne |
| 93153 | GASTRIN | ||
| Imunoanalytické stanovení gastrinu v séru s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 1/1 týden | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+353,01 | ZULP: | Ne |
| 93161 | INZULÍN | ||
| Imunoanalytické stanovení inzulínu ve vzorcích séra s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. Omezení frekvence se netýká zátěžových testů. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 5/1 den, 10/ 1měsíc | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+199,01 | ZULP: | Ne |
| 93169 | OSTEOKALCIN | ||
| Imunoanalytické stanovení osteokalcinu ve vzorcích séra s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 1/1 týden | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+429,01 | ZULP: | Ne |
| 93171 | PARATHORMON | ||
| Imunoanalytické stanovení C-PTH v séru s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 1/1 den | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+240,01 | ZULP: | Ne |
| 93177 | PROLAKTIN | ||
| Imunoanalytické stanovení prolaktinu ve vzorcích séra s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 3/1 den | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+163,01 | ZULP: | Ne |
| 93181 | SOMATOTROPIN (STH, HGH) | ||
| Imunoanalytické stanovení somatotropinu v lidském séru s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. Omezení frekvence se netýká zátěžových testů. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 10/1 den, 20/1 měsíc | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+286,01 | ZULP: | Ne |
| 93183 | SEXUÁLNÍ HORMONY VÁZAJÍCÍ GLOBULIN (SHBG) | ||
| Imunoanalytické stanovení plasmatického transtportního globulinu specificky vázajícího sexuální hormony s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 1/1 týden | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+174,01 | ZULP: | Ne |
| 93185 | TRIJODTYRONIN CELKOVÝ (TT3) | ||
| Stanovení celkového trijodtyroninu imunochemicky s odpovídajícím detekčním zařízením. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 1/1 den | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+123,01 | ZULP: | Ne |
| 93187 | TYROXIN CELKOVÝ (TT4) | ||
| Imunoanalytické stanovení celkového tyroxinu s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 1/1 den | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+123,01 | ZULP: | Ne |
| 93189 | TYROXIN VOLNÝ (FT4) | ||
| Imunoanalytické stanovení volného tyroxinu ve vzorcích séra s odpovídajícím detekčním zařízením. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 2/1 den | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+116,01 | ZULP: | Ne |
| 93193 | THYMIDINKINÁZA | ||
| Imunoanalytické stanovení thymidinkinázy v séru s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 1/1 týden | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+249,01 | ZULP: | Ne |
| 93195 | TYREOTROPIN (TSH) | ||
| Imunoanalytické stanovení tyreotropinu v séru s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 3/1 den | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+134,01 | ZULP: | Ne |
| 93199 | TYREOGLOBULIN (TG) | ||
| Imunoanalytické stanovení tyreoglobulinu ve vzorcích séra s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 1/1 den | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+172,01 | ZULP: | Ne |
| 93213 | VITAMIN B12 | ||
| Imunoanalytické stanovení vitaminu B12 v séru s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 1/1 den | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+193,01 | ZULP: | Ne |
| 93215 | ALFA - 1 - FETOPROTEIN (AFP) | ||
| Imunoanalytické stanovení AFP ve vzorcích séra s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 1/1 den | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+367,01 | ZULP: | Ne |
| 93217 | PROTILÁTKY PROTI TYREOIDÁLNÍ PEROXIDÁZE (ANTI-TPO) | ||
| Imunoanalytické stanovení autoprotilátek proti mikrosomálnímu antigenu (tyroidální peroxidáze) v séru s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 1/1 týden | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+206,01 | ZULP: | Ne |
| 93221 | KARCINOEMBRYONÁLNÍ ANTIGEN (CEA) | ||
| Imunoanalytické stanovení CEA v séru s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 1/1 týden | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+289,01 | ZULP: | Ne |
| 93229 | TKÁŇOVÝ POLYPEPTIDICKÝ ANTIGEN (TPA) | ||
| Imunoanalytické stanovení TPA ve vzorcích séra s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 1/1 týden | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+216,01 | ZULP: | Ne |
| 93245 | TRIJODTYRONIN VOLNÝ (FT3) | ||
| Imunoanalytické stanovení koncentrace volného trijodtyroninu v lidském séru s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | bez omezení | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+123,01 | ZULP: | Ne |
| 93247 | KOSTNÍ SPECIFICKÁ ALKALICKÁ FOSFATÁZA (BALP) | ||
| Kvantitativní stanovení koncentrace kostní frakce alkalické fosfatázy v séru pomocí imunoanalytické metody. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 1/1 čtvrtletí | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+284,01 | ZULP: | Ne |
| 93255 | PROKOLAGEN I. TYPU: PI - NP | ||
| Imunoanalytické stanovení koncentrace N-terminální frakce prokolagenu I. typu - PI - NP v lidském séru s využitím odpovídajícího detekčního zařízení. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 1/1 čtvrtletí | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+343,01 | ZULP: | Ne |
| 93259 | C-TERMINÁLNÍ TELOPEPTID KOLAGENU TYPU I (CTX-I) | ||
| Imunoanalytické stanovení degradačních produktů kolagenu typu I (C-terminální fragment telopeptidu) v séru. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 2/1 rok | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+365,01 | ZULP: | Ne |
| 93265 | CYFRA 21-1 (NÁDOROVÝ ANTIGEN, CYTOKERATIN FRAGMENT 19) | ||
| Stanovení cytokeratinu fragmentu 19 (CYFRA 21-1) pomocí imunoanalytické metody ve vzorcích séra. Tento nádorový antigen je indikován u nádorů plic, dělohy a gastrointestinálního traktu (GIT). | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 2/1 čtvrtletí | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+332,01 | ZULP: | Ne |
| 96837 | ERYTROPOETIN - STANOVENÍ HLADINY V SÉRU | ||
| Stanovení hladiny EPO v séru. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX |
| --- | --- | --- | --- |
| K2 | 2 | ||
| OF: | 6/1 čtvrtletí | ||
| OM: | bez omezení | ||
| Čas výkonu (ČV): | 10 | ZUM: | |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+458,77 | ZULP: | Ne“. |
-
- V příloze v Kapitole 802 - lékařská mikrobiologie popisu výkonu č. 82034 větě druhé se slova „může být frekvence vyšší“ nahrazují slovy „se omezení frekvencí nepoužije“ a na konci popisu se doplňuje věta „Výkon nelze použít pro izolaci DNA agens vyvolávajících respirační infekce, pro které je vyhrazen výkon č. 82305 nebo 82306.“.
-
- V příloze v Kapitole 802 - lékařská mikrobiologie popisu výkonu č. 82036 větě třetí se slovo „virů“ nahrazuje slovy „patogenů, která zahrnuje výkon č. 82306“ a ve větě čtvrté se slova „respiračních virů“ nahrazují slovy „virových a bakteriálních agens, která vyvolávají respirační infekce“.
-
- V příloze v Kapitole 802 - lékařská mikrobiologie popisu výkonu č. 82040 větě druhé se slova „respiračních virů“ nahrazují slovy „agens vyvolávajících respirační infekce“.
-
- V příloze v Kapitole 802 - lékařská mikrobiologie popisu výkonu č. 82041 větě čtvrté se za číslo „95201“ doplňují slova „ , 95202 a 95203“ a ve větě páté se slova „respiračních virů“ nahrazují slovy „agens vyvolávajících respirační infekce“.
-
- V příloze v Kapitole 802 - lékařská mikrobiologie názvu výkonu č. 82097 se slova „A SARS-COV-2“ zrušují a v části OF se slova „ , pro SARS-CoV-2 3/1 den, 6/1 měsíc“ zrušují.
-
- V příloze v Kapitole 802 - lékařská mikrobiologie popis výkonu č. 82305 zní: „Jedná se o průkaz nebo vyloučení přítomnosti jednoho virového nebo bakteriálního agens, vyvolávajícího akutní respirační infekci. Pod výkon spadá soubor metod využívajících amplifikaci genové oblasti nebo genových oblastí zkoumaného genomu patogenu, a to vždy v kombinaci s interní kontrolou detekce. Výkon nelze vykazovat s výkony č. 82034, 82040 a 82041. Výkon č. 82305 s frekvenčním omezením 1krát lze kombinovat s výkonem č. 82306 pouze při použití v režimu, kdy se jednotlivá vyšetřovaná agens nepřekrývají nebo je výsledek výkonu č. 82305 negativní při použití POCT na urgentních příjmech a následném dovyšetření ostatních respiračních agens.“ a v části OF se za slovo „den,“ doplňují slova „3/1 týden,“ a za slovo „rok“ se doplňují slova „ ; 1/1 den, 1/1 týden při kombinaci s výkonem č. 82306“.
-
- V příloze v Kapitole 802 - lékařská mikrobiologie v názvu výkonu č. 82306 se slova „RESPIRAČNÍCH VIRŮ“ nahrazují slovy „PATOGENŮ VYVOLÁVAJÍCÍCH RESPIRAČNÍ ONEMOCNĚNÍ“, popis výkonu zní: „Jedná se o průkaz nebo vyloučení přítomnosti virových a bakteriálních agens, vyvolávajících akutní respirační infekce, v minimálním počtu 3 různých agens, například SARS-CoV-2, Influenza a Respirační syncytiální virus nebo Mycoplasma pneumoniae, Chlamydophila pneumoniae a Legionella pneumophila. Skladbu agens lze upravit a počet agens navýšit (i cestou kombinace vícero reakcí multiplex PCR) v závislosti na epidemiologické situaci, požadavku indikujícího lékaře. Detekci je možné provést v otevřeném nebo uzavřeném systému. Výkon je možné vykázat 2krát za den a 4krát za týden pouze za splnění všech následujících podmínek: 1) výkon vykazuje odbornost 802, 2) detekce minimálního počtu 10 agens, 3) diagnostika u nemocných se závažnými příznaky respiračního onemocnění, kteří vyžadují hospitalizaci anebo intenzivní péči, nebo jsou v riziku těžšího průběhu respiračního onemocnění nebo v souvislosti s provedením výkonu č. 25119 nebo po provedení transplantace. Na pracovištích pracujících pro transplantační centra se omezení frekvencí nepoužije. Výkon nelze vykazovat s výkony č. 82034, 82036, 82040 a 82041. Výkon č. 82305 s frekvenčním omezením 1krát lze kombinovat s výkonem č. 82306 pouze při použití v režimu, kdy se jednotlivá vyšetřovaná agens nepřekrývají nebo je výsledek výkonu č. 82305 negativní při použití POCT na urgentních příjmech a následném dovyšetření ostatních respiračních agens.“, v části OF se slova „3/1 měsíc“ nahrazují slovy „1/1 týden a 6/1 rok; při splnění podmínek uvedených v popisu výkonu: 2/1 den, 4/1 týden, 12/1 rok“ a v části Bodová hodnota se číslo „1629,70“ nahrazuje číslem „2089,70“.
-
- V příloze v Kapitole 809 - radiologie a zobrazovací metody výkonech č. 89711, 89713, 89715, 89717, 89721, 89723, 89725, 89951, 89952, 89953, 89954, 89955, 89956 a 89957 v tabulce nositelů se řádek s nositelem K2 zrušuje.
-
- V příloze v Kapitole 809 - radiologie a zobrazovací metody popisu výkonu č. 89958 větě třetí se číslo „5“ nahrazuje číslem „4“ a v tabulce nositelů se řádek s nositelem K2 zrušuje.
-
- V příloze v Kapitole 810 - radiologie a zobrazovací metody - skupina 1 na konci popisu výkonu č. 89362 se doplňuje věta „Výkon není určen pro katétrovou léčbu plicní embolie, která je vykazována samostatným výkonem č. 17212.“ a v tabulce nositelů se řádek s nositelem S3 zrušuje.
-
- V příloze v Kapitole 815 - laboratoř nukleární medicíny se výkony č. 93113, 93115, 93125, 93129, 93131, 93133, 93135, 93137, 93139, 93141, 93145, 93149, 93151, 93153, 93161, 93169, 93171, 93177, 93181, 93183, 93185, 93187, 93189, 93193, 93195, 93199, 93213, 93215, 93217, 93221, 93229, 93245, 93247, 93255, 93259 a 93265 zrušují.
-
- V příloze v Kapitole 818 - laboratoř hematologická se výkony č. 96161 a 96181 zrušují.
-
- V příloze v Kapitole 818 - laboratoř hematologická výkon č. 96183 zní:
| „96183 | KRYOKONZERVACE KRVETVORNÉ TKÁNĚ, DÁRCOVSKÝCH LYMFOCYTŮ NEBO JINÉHO PŘÍPRAVKU BUNĚČNÉ TERAPIE PROGRAMOVANÝM ZMRAZENÍM NA TEPLOTU TEKUTÉHO DUSÍKU | | | | | | Odebraná buněčná suspenze z jednoho odběru (periferní progenitorové buňky - HPC, dárcovské lymfocyty - DLI, výchozí suroviny pro výrobu léčivých přípravků moderní terapie, kostní dřeň - BM nebo pupečníková krev - CB) je po smísení s kryoprotektivním roztokem řízeně zmrazena na teplotu kapalného dusíku. Indikací ke kryokonzervaci jsou autologní nebo alogenní transplantace krvetvorných buněk; imunoterapie dárcovskými lymfocyty - kryokonzervace části odběru jako DLI pro pozdější podání; zpracování výchozího materiálu pro výrobu léčivých přípravků moderní terapie. Výkon kryokonzervace je uvažován jako zpracování buněčné suspenze z jednoho odběru za vzniku 4 kryokonzervovaných vaků. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L3 | 3 | 30 | | | | S3 | 3 | 180 | | OF: | 4/1 rok | | | | | OM: | S - pouze na specializovaném pracovišti | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 210 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+27798,65 | ZULP: | Ne“. | |
-
- V příloze v Kapitole 818 - laboratoř hematologická se za výkon č. 96183 vkládá výkon č. 96184, který zní:
| „96184 | SKLADOVÁNÍ KRYOKONZERVOVANÉ KRVETVORNÉ TKÁNĚ, DÁRCOVSKÝCH LYMFOCYTŮ NEBO JINÉHO PŘÍPRAVKU BUNĚČNÉ TERAPIE V PARÁCH KAPALNÉHO DUSÍKU | | | | | | Autologní nebo alogenní periferní progenitorové buňky, dárcovské lymfocyty (DLI), mononukleární buňky pro výrobu léčivých přípravků moderní terapie z periferní krve, a jiné produkty buněčné terapie, se kryokonzervují a následně jsou uloženy v kapalné nebo plynné fázi kapalného dusíku v kryoskladu tkáňového zařízení s povolením činnosti uděleným Státním ústavem pro kontrolu léčiv. Tento výkon je vázán na transplantaci nebo na potransplantační buněčnou imunoterapii (DLI). Výkon je vykázán v době použití vaků, tzn. v souvislosti s provedením aplikace (transplantace nebo potransplantační buněčné imunoterapie). | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | S3 | 3 | 30 | | OF: | 2/1 rok | | | | | OM: | S - pouze na specializovaném pracovišti | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 30 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+8946,83 | ZULP: | Ne“. | |
-
- V příloze v Kapitole 818 - laboratoř hematologická výkon č. 96235 zní:
| „96235 | DEGRADAČNÍ PRODUKTY ROZPUSTNÉHO FIBRINU | | | | | | Analýza je založena na změně turbidity mikročásticové suspenze měřené fotometricky. Suspenze latexových mikročástic, potažená kovalentní vazbou s monoklonálními protilátkami specifickými pro FM/FDP se smísí s vyšetřovanou plazmou. Proběhne reakce antigen-protilátka, což vede k aglutinaci latexových mikročástic, která indukuje nárůst turbidity reakčního média. Výkon je indikován u pacientů s podezřením na diseminovanou intravaskulární koagulaci nebo se zvýšenou fibrin/fibrinogenolýzou. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | K2 | 2 | 2 | | | | S2 | 2 | 1 | | OF: | 4/1 den | | | | | OM: | S - pouze na specializovaném pracovišti | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 4 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+617,16 | ZULP: | Ne“. | |
-
- V příloze v Kapitole 818 - laboratoř hematologická výkon č. 96315 zní:
| „96315 | ANALÝZA KREVNÍHO NÁTĚRU PANOPTICKY OBARVENÉHO | | | | | | Diferenciální počet leukocytů v panopticky obarveném nátěru pomocí světelného mikroskopu. Morfologické hodnocení změn leukocytů, erytrocytů a trombocytů včetně jejich patologií. Výkon nezahrnuje provedení nátěru (výkon č. 96713) a barvení nátěru (výkon č. 96711). | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | K2 | 2 | 1,5 | | | | S2 | 2 | 1,5 | | OF: | 1/1 den | | | | | OM: | bez omezení | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 3 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+8,44 | ZULP: | Ne“. | |
-
- V příloze v Kapitole 818 - laboratoř hematologická se výkon č. 96323 zrušuje.
-
- V příloze v Kapitole 818 - laboratoř hematologická na konci popisu výkonu č. 96413 se doplňuje věta „Výkon je poskytován pouze v hematoonkologickém centru (HOC).“ a v části Bodová hodnota se číslo „146,02“ nahrazuje číslem „1167,81“.
-
- V příloze v Kapitole 818 - laboratoř hematologická výkon č. 96515 zní:
| „96515 | D–DIMERY KVANTITATIVNĚ | | | | | | Kvantitativní stanovení D-dimerů na automatickém koagulometru v citrátové plazmě. Stanovení je nedílnou součástí hodnocení celého procesu hemostázy. D-dimery jsou detekovány testy pomocí monoklonálních protilátek specifických pro D podjednotky spojené příčnou vazbou. Výsledky stanovení napomáhají k odhalení stavů zvyšujících riziko (například aktivní nádorové nebo infekční onemocnění, imobilizace, operace, edémy na končetinách) a klasifikují pravděpodobnost postižení pacienta trombózou. Normální hodnoty vylučují přítomnost trombózy. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | K2 | 2 | 2 | | | | S2 | 2 | 1 | | OF: | 4/1 den | | | | | OM: | S - pouze na specializovaném pracovišti | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 3 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+380,27 | ZULP: | Ne“. | |
-
- V příloze v Kapitole 818 - laboratoř hematologická popisu výkonu č. 96523 se slovo „speciálního“ nahrazuje slovy „speciálně obarveného“, v tabulce nositelů se na nový řádek doplňuje nositel „S2“ s indexem „2“ a časem „2“ a v části Bodová hodnota se číslo „14,06“ nahrazuje číslem „17,95“.
-
- V příloze v Kapitole 818 - laboratoř hematologická se výkon č. 96611 zrušuje.
-
- V příloze v Kapitole 818 - laboratoř hematologická se výkon č. 96625 zrušuje.
-
- V příloze v Kapitole 818 - laboratoř hematologická výkonu č. 96819 v části Čas výkonu (ČV) se číslo „15“ nahrazuje číslem „30“, v tabulce nositelů se na nový řádek doplňuje nositel „S2“ s indexem „2“ a časem „10“ a v části Bodová hodnota se číslo „116,78“ nahrazuje číslem „314,88“.
-
- V příloze v Kapitole 818 - laboratoř hematologická výkon č. 96833 zní:
| „96833 | CYTOCHEMICKÉ VYŠETŘENÍ ŽELEZA V NÁTĚRECH | | | | | | Cytochemické barvení nátěrů k posouzení přítomnosti železa v kostní dřeni, krvi, případně v jiných cytologických preparátech. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L3 | 3 | 5 | | | | S2 | 2 | 5 | | OF: | 6/1 čtvrtletí | | | | | OM: | S - pouze na specializovaném pracovišti | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 30 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+338,56 | ZULP: | Ne“. | |
-
- V příloze v Kapitole 818 - laboratoř hematologická se výkon č. 96837 zrušuje.
-
- V příloze v Kapitole 818 - laboratoř hematologická názvu výkonu č. 96853 se slovo „- ELEKTROIMUNODIFUZÍ“ zrušuje, v popisu výkonu se slovo „elektroimunodifuzí“ nahrazuje slovy „na automatickém koagulometru nebo nefelometru“, v tabulce nositelů se na nový řádek doplňuje nositel „S3“ s indexem „3“ a časem „5“ a v části Bodová hodnota se číslo „351,10“ nahrazuje číslem „806,39“.
-
- V příloze v Kapitole 818 - laboratoř hematologická výkonu č. 96857 v tabulce nositelů se na nový řádek doplňuje nositel „S1“ s indexem „1“ a časem „1“ a v části Bodová hodnota se číslo „57,04“ nahrazuje číslem „80,74“.
-
- V příloze v Kapitole 818 - laboratoř hematologická se výkon č. 96861 zrušuje.
-
- V příloze v Kapitole 818 - laboratoř hematologická výkon č. 96889 zní:
| „96889 | TROMBIN GENERAČNÍ ČAS | | | | | | Screeningový test na detekci generace trombinu v plazmě nebo plazmě bohaté na destičky. Hodnota generace trombinu se odečítá z křivky a hodnotí se až 5 parametrů generace trombinu. Rychlost, jakou se trombin generuje, odráží celkový stav hemostázy, upozorňuje na krvácivá nebo trombofilní rizika a odráží účinnost antikoagulační léčby. Indikace k provádění tohoto výkonu: hemofilie, jiné koagulopatie, chirurgické výkony u pacientů s antikoagulační terapií v anamnéze, podávání substitučních preparátů u hemofiliků, podávání antitrombinu u deficitů antitrombinu. Indikace k provádění tohoto výkonu u ambulantních pacientů na specializovaných pracovištích: diagnostika získaných a vrozených dysfibrinogenemií a nejasných stavů s poruchami fibrinolýzy, nejasná hemoragická diatéza nevysvětlitelná standardním vyšetřením hemostázy, monitorace léčby nefaktorové a by-passové terapie hemofilie, odhalení příčin trombofilie, málo účinná antikoagulační léčba. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | K2 | 2 | 3 | | OF: | 8/1 čtvrtletí | | | | | OM: | S - pouze na specializovaném pracovišti | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 10 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+757,50 | ZULP: | Ne“. | |
-
- V příloze v Kapitole 818 - laboratoř hematologická výkon č. 96891 zní:
| „96891 | TROMBELASTOGRAM | | | | | | Kalkulace provedena na jednu variantu testu prováděného na přístroji trombelastografu. Indikace k provádění tohoto výkonu: život ohrožující krvácení (perioperační, peripartální, intracerebrální, traumapacient), koagulopatie spojená s transplantací jater, urgentní velké chirurgické výkony u pacientů s antikoagulační terapií v anamnéze, koagulopatie v souvislosti s výkonem v mimotělním oběhu. Indikace k provádění tohoto výkonu u ambulantních pacientů na specializovaných pracovištích: | | | | | - | příprava na invazivní výkony u hepatopatií, selhání ledvin a gamapatií, | | | | | - | diagnostika komplikovaných tromboticko-hemorragických stavů, | | | | | - | diagnostika získaných a vrozených dysfibrinogenemií a nejasných stavů s poruchami fibrinolýzy, | | | | | - | nejasná hemoragická diatéza nevysvětlitelná standardním vyšetřením hemostázy, | | | | | - | monitorace léčby nefaktorové a by-pásové terapie hemofilie, | | | | | - | monitorování nefaktorové nebo by-pásové léčby hemofilických pacientů při závažném krvácení nebo při přípravě na invazivní výkon. | | | | | V případě pacienta vyšetřovaného v rámci ambulantní péče je výkon vykázán pouze s frekvencí 9krát za 1 den. | | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | K2 | 2 | 5 | | | | S2 | 2 | 5 | | OF: | 12/1 den | | | | | OM: | S - pouze na specializovaném pracovišti | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 10 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+690,46 | ZULP: | Ne“. | |
-
- V příloze v Kapitole 818 - laboratoř hematologická popisu výkonu č. 96896 větě třetí se za slovo „léku“ vkládají slova „ , nebo u kterých je potřeba nastavit účinnou antikoagulační léčbu při napojení na mimotělní okysličování“, na konci popisu výkonu se doplňuje věta „V případě napojení pacienta na mimotělní okysličování je možné výkon vykázat 3/1 den.“ a v části OF se slova „1/1 den“ nahrazují slovy „2/1 den“.
-
- V příloze se na konci Kapitoly 818 - laboratoř hematologická doplňují výkony č. 96905, 96911 a 96912, které znějí:
| „96905 | AUTOMATIZOVANÁ DIGITÁLNÍ MORFOLOGIE HEMATOLOGICKÝCH BUNĚK V NÁTĚRU KRVE | | | | | | Automatizovaný výkon zahrnující provedení a barvení nátěru v nátěrovém a barvícím automatu a provedení preklasifikace diferenciálního počtu leukocytů pomocí přístroje pro digitální morfologii buněk, na které navazuje morfologické hodnocení změn leukocytů, erytrocytů a trombocytů včetně jejich patologií a potvrzení výsledku odborníkem. Výkon nelze vykazovat současně s výkonem č. 96315, 96711 a 96713. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | K2 | 2 | 1 | | | | S2 | 2 | 3 | | OF: | 1/1 den | | | | | OM: | S - pouze na specializovaném pracovišti | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 20 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČVRO+81,83 | ZULP: | Ne | | | 96911 | VYŠETŘENÍ SEROTONINU UVOLNĚNÉHO Z KREVNÍCH DESTIČEK | | | | | | Vyšetření funkce krevních destiček na principu uvolnění serotoninu detekuje zvýšenou schopnost aktivace krevních destiček (HIT, COVID19 - při podezření na trombotickou mikroangiopatii) nebo jejich vrozený funkční defekt. Test uvolňování serotoninu (SRA) využívá promyté dárcovské destičky nebo destičky pacienta (vrozené trombopatie) a detekuje jejich aktivaci měřením uvolněného endogenního serotoninu, které je indukováno přidáním účinné látky (například ADP, protilátky přítomné v séru a další). U pacientů s heparinem indukovanou trombocytopenií (HIT) je u SRA testu nutná přítomnost heparinu a výkonu předchází tepelná inaktivace séra vyšetřovaného pacienta. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | K2 | 2 | 40 | | | | S3 | 3 | 40 | | OF: | 8/1 čtvrtletí, 12/1 rok | | | | | OM: | S - pouze na specializovaném pracovišti | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 80 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČVRO+380,91 | ZULP: | Ne | | | 96912 | KONZULTACE CYTOLOGICKÉHO NÁLEZU V ASPIRÁTU KOSTNÍ DŘENĚ NA ŽÁDOST OŠETŘUJÍCÍHO LÉKAŘE | | | | | | Na základě písemné žádosti (žádanka na vyšetření) ošetřujícího lékaře z extramurálního pracoviště analýza dodaných preparátů aspirátu kostní dřeně (kompletní zhodnocení dodaných obarvených/neobarvených nátěrů, tzn. myelogram, popis jednotlivých vývojových řad včetně patologií, případně zhodnocení dodaných nátěrů s cytochemickým barvením); písemné vyhotovení odborného nálezu v kontextu s dodanou anamnézou pacienta, s dodanými, nebo případně na laboratoři změřenými hodnotami krevního obrazu a v kontextu s případným výsledkem cytochemických vyšetření (výsledkový list). Výkon je konzultační a je nutný ke stanovení nebo upřesnění diagnózy, provádí ho pouze zkušený hematolog specialista z HOC. Výkon nezahrnuje případné barvení nátěru (výkon č. 96711). Výkon nelze vykazovat s výkonem č. 96715. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L3 | 3 | 60 | | OF: | 4/1 rok | | | | | OM: | S - pouze na specializovaném pracovišti | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 60 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+90,63 | ZULP: | Ne“. | |
-
- V příloze v Kapitole 903 - klinická logopedie na konci popisu výkonu č. 72019 se doplňuje věta „Výkon nelze vykazovat s výkony č. 72131, 72133 a 72135.“.
-
- V příloze v Kapitole 911 - všeobecná sestra popisu výkonů č. 06135 a 06137 části Bodová hodnota se číslo „100“ nahrazuje číslem „160“.
-
- V příloze v Kapitole 911 - všeobecná sestra se za výkon č. 06153 vkládá výkon č. 06160, který zní:
| „06160 | PŘÍPRAVA A APLIKACE INFÚZNÍ TERAPIE S.C. ZA ÚČELEM DODÁNÍ LÉKŮ VE SPECIALIZOVANÉM CENTRU | | | | | | Výkon lze vykázat po předchozí indikaci ošetřujícího lékaře specializovaného centra, která může být jednorázová nebo vyžadující konkrétní frekvenci výkonů za určité období. Výkon lze vykázat pouze v případě, byl-li proveden sestrou ze specializovaného centra. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | S2 | 2 | 10 | | OF: | 2/1 den | | | | | OM: | SA - pouze na spec. prac. ambulantně | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 10 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+302,64 | ZULP: | Ne“. | |
-
- V příloze v Kapitole 913 - ošetřovatelská péče v sociálních službách se na konci názvu výkonu č. 06611 doplňují slova „A PRAKTICKÉ SESTRY“, v popisu výkonu se slovo „předchozí“ zrušuje a za slovo „péče“ se vkládají slova „nebo při ukončení poskytování zdravotních služeb pacientovi“ a tabulka nositelů zní:
| Nositel | INDX | Čas (ČN) |
|---|---|---|
| S3 | 3 | 40 |
| S2 | 2 | 20 |
-
- V příloze v Kapitole 913 - ošetřovatelská péče v sociálních službách popisu výkonu č. 06637 se věta poslední zrušuje.
-
- V příloze v Kapitole 999 - univerzální mezioborové výkony popisu výkonu č. 09125 části Čas výkonu (ČV) se číslo „10“ nahrazuje číslem „3“, v části Bodová hodnota se číslo „21,26“ nahrazuje číslem „0,03“ a tabulka nositelů zní:
| Nositel | INDX | Čas (ČN) |
|---|---|---|
| S2 | 2 | 3 |
-
- V příloze v Kapitole 999 - univerzální mezioborové výkony popisu výkonu č. 09170 se v poslední větě slova „do sofistikovanější léčby“ nahrazují slovy „k léčbě do specializovaného pracoviště s pracovníkem s nástavbovou atestací v oboru psychosomatika nebo“ a slovo „či“ se nahrazuje slovem „nebo“ a v části OF se slova „4/1 den, 24/1 čtvrtletí́, 30/1 rok“ nahrazují slovy „2/1 den, 12/1 rok“.
-
- V příloze v Kapitole 999 - univerzální mezioborové výkony se za výkon č. 09170 vkládá výkon č. 09172, který zní:
| „09172 | PSYCHOSOMATICKÁ KONZULTACE | | | | | | Výkon je určen pro pacienta s dlouhodobými somatickými příznaky, které nereagují na běžnou léčbu prováděnou podle doporučených postupů, trvají déle než 3 měsíce, somatický nález neodpovídá uváděným obtížím. Psychosomatická konzultace se zaměřuje jak na zhodnocení biologických nálezů, tak na psychologická (jak prožívá pacient) a sociální fakta (vztahové souvislosti). Cílem je nalezení terapeutického směru s aktivním zapojením pacienta, zohledňující multimodální etiologii psychosomatických symptomů. To vyžaduje speciální školení lékaře a časovou dotaci, která umožňuje bio-psycho-sociální anamnézu, získání důvěry pacienta a motivaci k psychosomaticky zaměřené léčbě. Nelze vykázat s výkonem č. 09170. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L3 | 3 | 15 | | OF: | 4/1 den, 30/1 rok | | | | | OM: | A - pouze ambulantně | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 15 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+0 | ZULP: | Ne“. | |
-
- V příloze v Kapitole 999 - univerzální mezioborové výkony se za výkon č. 09532 vkládá výkon č. 09539, který zní:
| „09539 | PROVEDENÍ VÝKONU ZA POUŽITÍ CHIRURGICKÉHO ROBOTICKÉHO SYSTÉMU | ||
|---|---|---|---|
| Výkon se vykazuje při použití chirurgického robotického systému. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | ||
| OF: | bez omezení | ||
| OM: | H - pouze při hospitalizaci | ||
| Čas výkonu (ČV): | 0 | ZUM: | Ano |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+0 | ZULP: | Ne“. |
-
- V příloze v Kapitole 999 - univerzální mezioborové výkony popisu výkonů č. 09555, 09556 a 09557 se věta poslední nahrazuje větou „Výkon se dále vykazuje s odbornými výkony odborností, které nemají stanovena klinická vyšetření, tj. odbornost 709, 780, 697, 809, 810, 902, 905, 910, 913 (pouze s výkony č. 06611 a 06613), 916 (pouze s výkony č. 06411, 06415 a 06417), 917, 919, 925 (pouze s výkony č. 06311, 06313, 06315, 06317, 06318 a 06319), 926 (pouze s výkony č. 80088, 80090 a 80091) a 927.“.
-
- V příloze v Kapitole 999 - univerzální mezioborové výkony se za výkon č. 09557 vkládá výkon č. 09559, který zní:
| „09559 | SIGNÁLNÍ VÝKON HOSPITALIZACE DÍTĚTE PO TRANSPLANTACI NEBO RESEKCI JATER | ||
|---|---|---|---|
| Signální výkon lze vykázat při hospitalizaci pacienta do 18 let, která je započata překladem pacienta po hospitalizaci, během které byl vykázán výkon č. 51341, 51345, 51347, 52227, 52229 nebo DRG marker č. 97791. | |||
| Kategorie: | P - hrazen plně | ||
| OF: | bez omezení | ||
| OM: | SH – pouze na specializovaném pracovišti při hospitalizaci | ||
| Čas výkonu (ČV): | 0 | ZUM: | Ne |
| Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+0 | ZULP: | Ne“. |
-
- V příloze v Kapitole 999 - univerzální mezioborové výkony se za výkon č. 47277 vkládá výkon č. 51412, který zní:
| „51412 | MANUÁLNÍ VYBAVENÍ STOLICE | | | | | | Výkon obsahuje manuální vybavení stolice včetně možného manuálního vybavení stolice s irigací, odstranění zaklíněné stolice nebo vybavení stolice (disimpakce stolice). | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L2 | 2 | 15 | | OF: | 1/1 den | | | | | OM: | bez omezení | | | | | | | | | | | Čas výkonu (ČV): | 15 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+21,24 | ZULP: | Ne“. | |
-
- V příloze v Kapitole 999 - univerzální mezioborové výkony výkon č. 51881 zní:
| „51881 | MULTIDISCIPLINÁRNÍ INDIKAČNÍ SEMINÁŘ K URČENÍ OPTIMÁLNÍHO ZPŮSOBU LÉČBY U PACIENTŮ SE ZHOUBNÝM ONKOLOGICKÝM ONEMOCNĚNÍM | | | | | | Výkon je určen k vykázání aktivit indikačního semináře onkologického případu realizovaného v Komplexním onkologickém centru nebo Regionálním onkologickém centru, která jsou stanovena ve věstníku Ministerstva zdravotnictví. Indikačního semináře se účastní lékaři z těchto alespoň 3 různých specializací: klinická onkologie, radiační onkologie, relevantní chirurgický obor (typicky chirurgie, urologie nebo gynekologie), radiologie, patolog. Vykazování činnosti multidisciplinárních týmů je povinným indikátorem pro nastavení činností Komplexních onkologických center a Regionálních onkologických center. Lze vykázat každou odborností multidisciplinárního indikačního semináře 3krát na jeden individuální léčebný postup (maximálně 1krát za den, maximálně 3krát za měsíc). Součástí výkonu je příprava podkladů a zhotovení písemného zápisu, který je podepsán všemi odborníky, kteří se semináře aktivně účastní, a je uložen ve zdravotnické dokumentaci pacienta. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L3 | 3 | 10 | | OF: | 5/1 den, 15/1 diagnózu (3 semináře na jednoho pacienta na jednu diagnózu) | | | | | OM: | S - pouze na specializovaném pracovišti | | | | | Čas výkonu (ČV): | 10 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+0 | ZULP: | Ne“. | |
-
- V příloze v Kapitole 999 - univerzální mezioborové výkony se za výkon č. 51888 vkládají výkony č. 51883, 51885 a 51887, které znějí:
| „51883 | SPECIFICKÝ MULTIDISCIPLINÁRNÍ INDIKAČNÍ SEMINÁŘ K URČENÍ OPTIMÁLNÍHO ZPŮSOBU LÉČBY U PACIENTŮ SE ZHOUBNÝM ONKOLOGICKÝM ONEMOCNĚNÍM | | | | | | Výkon je určen k vykázání aktivit specifického indikačního semináře onkologického případu realizovaného v Komplexním onkologickém centru. Specifického indikačního semináře se účastní lékaři z těchto alespoň 4 různých specializací: klinická onkologie, radiační onkologie, relevantní chirurgický obor (typicky chirurgie, urologie nebo gynekologie), radiologie, patologie, nukleární medicína, relevantní interní obor. Lze vykázat každou odborností multidisciplinárního indikačního semináře 3krát na jeden individuální léčebný postup (maximálně 1krát za den, maximálně 3krát za měsíc). Vykazování činnosti multidisciplinárních týmů je povinným indikátorem pro nastavení činností Komplexních onkologických center. Součástí výkonu je příprava podkladů a zhotovení písemného zápisu, který je podepsán všemi odborníky, kteří se semináře aktivně účastní, a je uložen ve zdravotnické dokumentaci pacienta. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L3 | 3 | 15 | | OF: | 5/1 den, 15/1 diagnózu (3 semináře na jednoho pacienta a diagnózu) | | | | | OM: | S - pouze na specializovaném pracovišti | | | | | Čas výkonu (ČV): | 15 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČVRO+0 | ZULP: | Ne | | | 51885 | MOLEKULÁRNÍ TUMOR BOARD | | | | | | Molekulárním tumor boardem (MTB) se rozumí indikační komise pro precizní molekulární onkologii. MTB je svolán v souvislosti s provedeným molekulárním vyšetřením Next-generation sequencing a je realizován u případů vzácných nádorů, u případů, kdy standardní léčba selhala a pro daný stav není stanovena další registrované léčba, nebo u případů s atypickým vývojem onemocnění. Povinnými účastníky MTB jsou lékaři těchto alespoň 3 různých specializací: klinická onkologie, patologie, lékařská genetika, farmakologie. Lze vykázat každým členem Molekulárního tumor boardu 1krát za individuální léčebný postup (maximálně 1krát za rok). Součástí výkonu je příprava podkladů a zhotovení písemného zápisu, který je podepsán všemi odborníky, kteří se semináře aktivně účastní, a je uložen ve zdravotnické dokumentaci pacienta. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | Nositel | INDX | Čas (ČN) | | --- | --- | --- | --- | --- | | | | L3 | 3 | 15 | | OF: | 7/1 den | | | | | OM: | S - pouze na specializovaném pracovišti | | | | | Čas výkonu (ČV): | 15 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČVRO+0 | ZULP: | Ne | | | 51887 | INTERVENCE KOORDINÁTORA ONKOLOGICKÉ PÉČE | | | | | --- | --- | --- | --- | --- | | | Intervence koordinátora onkologické péče zajišťuje co nejrychlejší dostupnost definitivní diagnózy a zahájení léčby pro nové pacienty, případně též efektivní předání pacienta do následné péče po ukončení akutní fáze protinádorové terapie. Koordinátor působí v KOC v rámci ustavených Regionálních onkologických sítí (ROS), které jsou stanoveny podle věstníku Ministerstva zdravotnictví. | | | | | | | | | | | Kategorie: | P - hrazen plně | | | | | OF: | 1/1 den | | | | | OM: | S - pouze na specializovaném pracovišti | | | | | Čas výkonu (ČV): | 0 | | ZUM: | Ne | | Bodová hodnota: | ∑i=1n(IiMSiČNi)+ČV*RO+0 | ZULP: | Ne“. | |
Čl. II
Přechodné ustanovení
Fyzioterapeut, který získal kvalifikaci nositele K3 přede dnem nabytí účinnosti této vyhlášky, se považuje za nositele výkonu K3 podle vyhlášky č. 134/1998 Sb., ve znění účinném ode dne nabytí účinnosti této vyhlášky.
Čl. III
Účinnost
Tato vyhláška nabývá účinnosti dnem 1. ledna 2026.
Ministr zdravotnictví:
prof. MUDr. Válek, CSc., MBA, EBIR, v. r.
Čtení tohoto dokumentu nenahrazuje čtení příslušného vydání Sbírky zákonů. Neneseme odpovědnost za případné nepřesnosti vyplývající z převodu originálu do tohoto formátu.
Tento text je zveřejněn za vlastních podmínek opětovného použití zdroje e-Sbírka, nikoli pod licencí Legalize ani pod licencí volného díla.
e-Sbírka
volné dílo (úřední díla podle § 3 písm. a) zákona č. 121/2000 Sb., autorského zákona)